Home / Genel / Sağlıklı Gıda Taze Direkt ile Bir Tık Uzağınızda

Sağlıklı Gıda Taze Direkt ile Bir Tık Uzağınızda

Organik ürünlere daha fazla tüketicinin ve daha kolay yoldan ulaşabilmesi için Taze Direkt’i kuran Hasan Aslanoba, bir evin bütün mutfak alışverişinin yapılabileceği bir site olma iddiasında olduklarını söylüyor. 

hasanaslanoba

Son yıllarda tüketicilerin ilgisiyle günden güne büyüyen e-ticaret pazarı ile organik sektörünü bir araya getiren Taze Direkt, organik tüketicilerine sağlıklı gıdaya daha kolay erişmeleri için imkan tanıyor. Erikli markasını su sektöründe liderliğe taşıyan isim Hasan Aslanoba tarafından kurulan Taze Direkt’in hikayesini Hasan Bey’den dinledik.
“Her gün heyecanla işe gidiyorum; bu duygu ancak işinizi çok sevdiğiniz zaman mümkün olabilir” diyerek sözlerine başlayan Aslanoba, aynı zamanda bir melek yatırımcı olarak çok sayıda girişimciye destek oluyor. Aslanoba, işine olan tutkusunu şu sözlerle dile getiriyor:
“Bir işi sevmenin en önemli şartı da farklı, heyecanlı ve dinamik olmasıdır. Özellikle, internet teknolojilerini kullanarak, geleneksel işleri büyük bir hızla ölçeklendirebilmek ve önemli ekonomik değerler üretmek mümkün. Diğer taraftan, yatırımcı olarak, çok sayıda farklı girişimci ile etkileşimde olmak beni de bir girişimci olarak besliyor, geliştiriyor. Bilgi ve tecrübe paylaşıldıkça daha da değerli hale geliyor.”
Tazedirekt.com’un, insanların taze ve organik gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla başladıkları online bir iş modeli olduğunu belirten Aslanoba, insanların şehrin gürültüsü ve yoğun yaşam temposunda, beslenme için doğru yerlerden doğru alışverişi yapmaya vakit ayıramadığını ifade ediyor. “Tazedirekt.com ile tüketicilerin organik, doğal ve güvenilir taze gıdalara ulaşma ihtiyacına cevap vermeyi hedefliyoruz” diyen Hasan Aslanoba, şöyle devam ediyor:
“2014 yılının Mart ayında pilot olarak Bursa’da faaliyete geçirdiğimiz girişimimiz, Aralık’tan itibaren de İstanbul’da hizmet vermeye başladı. Tazedirekt.com’u milyar dolarlık bir iş haline getirmeyi hedefliyorum. Market alışverişi, e-ticaret sektörü çok büyümüş olsa da hala fazla gelişmedi. Biz de bu alanda bir eksiklik gördük ve bunu değerlendirip kapatmaya karar verdik. Bizim odak noktamız taze ve organik gıdalar olsa da müşteri talepleri doğrultusunda yerel ve gurme ürünlere hatta bazı gıda dışı ürünlere de sitemizde yer veriyoruz. Şu an 2 binin üzerinde ürünümüz var. Bu rakamı daha da artıracağız.”

dogalhayat

“BÜTÜN MUTFAK İHTİYAÇLARININ KARŞILANACAĞI SİTE OLMA İDDİASI TAŞIYORUZ”
Tazedirek.com ile bir evin bütün ev ve mutfak alışverişinin yapılabileceği bir site olma iddiası taşıdıklarını da sözlerine ekleyen Hasan Aslanoba, tamamen müşteri odaklı çalıştıkları için ürünlerin siparişi verildiğinde, ertesi gün sizin istenilen saatte teslimat yaptıklarını ifade ediyor.  Tazedirekt.com için çok ciddi yatırımlar yaptıklarını da kaydeden Aslanoba, “Özellikle et konusu fazlasıyla güven gerektiriyor. Biz de bu nedenle bu alanda dikey entegre olmaya karar verdik. Bunun için de kendi çiftliğimiz Boğazköy Çiftliği’ni kurduk. Küçükbaş ve büyükbaş hayvanları kesinlikle GDO’lu yemler kullanmadan besliyoruz. Et parçalama tesisimiz de kendimize ait. Yani, et ürünlerimize bizden başka hiçbir el değmiyor. Organik sebzeler yetiştirebilmek için de Bostandere Çiftliği markamızı kurduk. Yaklaşık bin dönümlük bir araziyi organik tarım yapmak üzere hazırladık. Sertifikasyonlarımızı tamamladıktan sonra daha kaliteli ve uygun fiyatlı organik tarım ürünlerimizi piyasaya sunacağız” diyor.

“ÖLÇEĞİMİZ ARTTIKÇA MALİYETLERİMİZ DAHA DA DÜŞECEKTİR”
Tüketicilere sağladıkları kolaylıklarla ilgili bilgiler de veren Hasan Aslanoba, öncelikle taze ve doğal gıdaları soğuk zinciri bozmadan online alışveriş yolu ile tüketicilere ulaştırdıklarını, ürünleri akşam 23:00’e kadar sipariş verdiklerinde ertesi gün kapılarında bulma imkanı sağladıklarını dile getiriyor. Bunun dışında özel hazırlanan bazı listeleri ve bu listelerde yer alan ürünlerinin bulunduğunu da kaydeden Aslanoba, emziren anneler, diyabetik ürünler, glutensiz ürünler gibi listeleri ile ihtiyaca özel ürünleri bir araya getirdiklerini de ifade ediyor.
Ürünlerinin fiyatlarının uygunluğuna da dikkat çeken Aslanoba, şöyle devam ediyor:
“Aslında, ölçeğimiz arttıkça maliyetlerimiz daha da düşecektir. En başta organik ürünler olmak üzere, tüm taze gıdaları aracısız biçimde direkt eve ulaştırmak istiyoruz. Organik gıdalara, daha geniş kitlelerin, daha uygun fiyatlarla ulaşması gerektiğine inanıyoruz. Benzersiz iş modelimiz ile yarattığımız verimliliği ve değeri müşterilerimize yansıtmak konusunda kararlıyız. Amacımız, birim başına kar maksimizasyonu değil; devamlı büyümek ve pazarı da büyütmektir. Online alışverişin tüketici açısından çekici bulunmasının pek çok sebebi var. Tüketiciler sadece bir bilgisayar ya da akıllı cihaz sayesinde istediği yerden istediği ürünü bir tıkla alabiliyor. Ayrıca birbirinden farklı pek çok ürüne aynı yerden ulaşabiliyor ve siparişleri kapısına kadar getiriliyor. Online alışveriş tüketiciye hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlıyor.”

“ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİMİZİ 5 BİNE ÇIKARMAK İSTİYORUZ”
Tazedirekt.com’un müşteri profilinin, iyi beslenmek, doğal ürünleri tüketmek isteyen, yoğun hayat temposu olan herkes olduğunu ve müşterilerinin %55’ini kadın, %45’ini ise erkeklerin oluşturduğunu da ekleyen Aslanoba, taze gıda alışverişinde akla gelen ilk marka olmanın öncelikli hedefleri olduğunu ifade ediyor ve ekliyor:
“Bunun için, teknoloji, operasyon ve ürün çeşitliliği konusunda özenle çalışıyoruz. Ürün çeşitliliği konusundaki hassasiyetimizden de vazgeçmeyi düşünmüyoruz, bulunabilirliği zor olan gurme ve yerel ürünleri her zaman yer vermeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda market raflarında satışı bulunmayan yerel üreticileri de desteklemek arzusundayız. Ürün çeşitliliğimizi  ve gamımızı 5000’e çıkarmak istiyoruz.”
Şu anda sadece İstanbul ve Bursa’da hizmet verdiklerini de kaydeden Aslanoba, tüketicilerin neden tazedirekt.com’u tercih etmesi gerektiğini ise şu sözlerle ifade ediyor: “Tazedirekt.com, insanların taze ve organik gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla başladığımız online bir iş modeli. İnsanlar tazedirekt.com sayesinde evinin konforunda alışverişini yapabiliyor ve doğadan kopup gelen ürünleri ertesi gün kapısında buluyor. Ayrıca ürünlerimiz hakkında bilgilere de internet sitemizden ayrıntılı olarak ulaşabiliyor. Günümüzde özellikle de et konusunda yediklerimizin nereden geldiği, nasıl üretildiği gibi sorular hep kafamızı bulandırıyor. Tazedirekt.com bu konuda tam bir şeffaflık da sunuyor. Tüm bunlar da tercih edilme sebeplerimizi oluşturuyor.”

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git