Home / Genel / Marmarabirlik “Olive Home” ile organik pazarında

Marmarabirlik “Olive Home” ile organik pazarında

Dünyanın en büyük sofralık zeytin üreticisi Marmarabirlik, organik zeytin ve zeytinyağını “Olive Home” markasıyla piyasaya sundu. “Olive Home” markalı organik ürünler, yeni ambalaj tasarımı ile 81 ilde rafa girmeye başladı. 

olive
Marmarabirlik, organik ürünlerini “Olive Home” markasıyla piyasaya sunmaya başladı. Bugüne kadar tüm üretim süreçlerinde organik fermantasyon gerçekleştiren Marmarabirlik, ilk kez organik zeytin ve zeytinyağını da ürün gamına ekledi. Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yaklaşık 200 ton organik zeytin ve zeytinyağının yepyeni bir marka ve ambalaj tasarımı ile tüketiciye sunulduğunu belirterek, “Sektörün lideri olarak organik ürüne yönelik pazar talebini karşılamak amacıyla bu yıl ilk kez organik zeytin üretimi gerçekleştirdik. Organik ürünlerimiz rafa girmeye başladı. Sofralık zeytinlerimiz 81 ilde tüketiciye ulaşırken, organik zeytinyağı ise ilk etapta Marmarabirlik satış mağazalarında tüketiciyle buluşuyor” dedi.
 
Bu yıl yurt içinde satılacak
Olive Home markalı ürünlerin bu yıl sadece yurtiçinde satışa sunulacağını ifade eden Başkan Asa, gelecek yıl ihracata yönelik çalışmaların devam edeceğini bildirdi. Asa, Marmarabirlik’in önümüzdeki yıllarda organik zeytin alımını sürdüreceğini belirterek, “Hedefimiz organik ürün pazarında yer alarak bu yöndeki talepleri karşılamak ve sektördeki liderliğimizi organik ürün pazarına da taşımak. Bu amaçla ürünlerimizde fark yaratmak için yeni markamızla yeni ambalajlarımızla tüketiciye ulaşıyoruz. Olive Home markalı organik ürünlerimiz için sadece cam ambalaj kullandık. Aynı zamanda organik ürünlerimizi diğer ürünlerimizle aynı fiyattan satışa sunuyoruz. Tüm Marmarabirlik ürünleri gibi organik ürünlerimizin de tüketicinin beğenisini kazanacağına inanıyoruz” diye konuştu.
 
Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 
Marmarabirlik, 32 bin ortağı ile Güney Marmara Bölgesinde yapılanmış 8 kooperatifinin güç birliğinden oluşuyor. Üretici ortağının zeytinini daha iyi şartlarda değerlendirmek amacıyla kurulan Marmarabirlik, rakamsal büyüklük itibariyle Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor. Yurt genelinde 81 ilde tüketicilerle buluşan Marmarabirlik, ayrıca 48 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla zeytin ve zeytinyağı sektöründe Türkiye’yi temsil ediyor. Dünya genelinde tercih edilirliğini arttırmak amacıyla çok geniş bir ürün yelpazesiyle her damak tadına uygun ürün çeşitliliği pazara sunan Marmarabirlik’in hedefi etnik pazar dışında kalan tüketiciye de ulaşmak. Marmarabirlik’in büyümesinin altında inovatif ürünler ile farklı projeler yatıyor. Bugüne kadar tüm üretim süreçlerini organik fermantasyonla gerçekleştiren Marmarabirlik, son olarak organik zeytini de ürün gamına ekledi.

 

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git