Home / Genel / Organik Tarım Desteklemede Son başvuru Tarihi 25 Mart

Organik Tarım Desteklemede Son başvuru Tarihi 25 Mart

Tarım İl Müdürlüğü, Organik Tarım Desteklemelerinden faydalanmak isteyen çiftçilerin 25 Mart tarihine kadar müracaat etmeleri gerektiğini duyurdu.

organicfarmer

Resmi Gazete ´de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitkisel Üretime Destekleme Yapılmasına Dair Tebliğ” kapsamında yürütülmekte olan desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerin 25 Mart 2016 tarihine kadar müracaat yapmaları gerekiyor.

Organik tarım yapan çiftçilerin desteklenmesine yönelik iş ve işlemler, 27.05.2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazete ´de yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitkisel Üretime Destekleme Yapılmasına Dair Tebliğ” kapsamında yürütülmekte olan destekler hakkında açıklama yapan Tarım İl Müdürü Ergün Çolakoğlu desteklemelerden faydalanmak isteyen çiftçilerin OTBİS ve ÇKS kayıtlarının olması gerektiğini söyleyerek; “Organik Tarım Üreticilerine Bakanlık tarafından verilen desteklemelerle ilgili son başvuru tarihinin yaklaştığını ve Desteklemelerden faydalanılabilmesi için üreticilerin OTBİS(Organik Tarım Bilgi Sistemi) ve ÇKS(Çiftçi Kayıt Sistemi)´nde 2015 üretim yılında kayıtlı olması, hasadını gerçekleştirmiş ve üretmiş olduğu organik ürün sertifikası düzenlenmiş olması gerektiğini belirtti.

Çolakoğlu “27 Mayıs 2015 tarih ve 29368 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ” deki Organik Tarım Destekleme Uygulamaları ile ilgili belirtilen esaslara göre başvurular kabul edilecektir. Üreticilerin başvurularını ÇKS´de kayıtlı oldukları İl İlçe Müdürlüklerine 25 Mart 2016 tarihi mesai bitimine kadar yapmaları gerekiyor” dedi.

 

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git