Home / Genel / Organik giyim ürünleri İzmir’de görücüye çıkacak

Organik giyim ürünleri İzmir’de görücüye çıkacak

İZMİR Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) işbirliği ile İZFAŞ tarafından 27-30 Nisan tarihleri arasında Fuar İzmir’de 7. Organik Ürünler Fuarı düzenlenecek.

textil

Türkiye’nin organik giyim alanında faaliyet gösteren deneyimli firmalarının 27 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasında Fuar İzmir’de ürünlerini sergileyeceklerini dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, üyelerinin de katıldığı ve önemli destek verdikleri fuara herkesi davet ettiklerini söyledi. Fuar’da halkın da ihracat kalitesinde üretilmiş organik hazır giyim ürünlerini fuara özel fiyatlar ile satın alabileceklerini belirten Özden, “Dünyanın önde gelen ülkelerine organik giysi ihraç eden firmalar ile kendi markaları ile hem yurtdışı hem de yurtiçine ürün satan firmalar bu fuarda yer alacak. Fuarda en çok toptan ticareti önemsiyoruz. Bu nedenle de amaca hizmet edecek misafirlerimiz olacak. Hem yurtdışı hem yurtiçinden toptan alım yapan (wholesaler) ya da toptan alıp perakende satış yapan (retailer) firmaları kabul edeceğiz. Yine fuarın konsepti içinde perakende satış alanlarımız bulunacak ve orada da tekstilcilerimizin vatandaşlarımıza direkt satış yapma imkanı olacak” dedi.

DÜNYA MARKASI HEDEFİ
İzmir’de organik giyimde hem kapasite hem de kalite anlamında çok nitelikli firmaların olduğuna işaret eden Özden, “Özellikle çocuk giyiminde daha çok talep görüyoruz ama bakıldığı zaman gerek kadın erkek giyimi gerek ev tekstili gibi birçok alanda organik tekstillerin hayat bulduğunu görebiliriz. Yeniçeri, Simurg, Seyfeli, Demoteks, May Tekstil ve Version Tekstil gibi birçok firmamız başarılı bir şekilde üretim yapıyor. Bu da bizim için çok mutluluk verici. Gelinlikten sonra organik giyimde de dünya markası olmaya hazırız” diye konuştu.

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git