Home / Genel / Bebeğiniz İçin Organik Islak Mendil Tercih Edin

Bebeğiniz İçin Organik Islak Mendil Tercih Edin

Bebeklerin ciltleri yumuşak olduğu için kullanacağınız ıslak mendil bebeğinizde cilt sorunlarına yol açabilir. Bundan dolayı organik ürünler kullanmaya özen gösterin.

bebektekstil

 

Organik saf su ve pamuktan yapılması gereklidir. Sadece şu an yaşadığımız Türkiye pazarında sadece tek tük mendil markası bu konudaki istisnasını sürdürebilmektedir. Hepsinin içinde kimyasallar, paraben içeren maddeler bulunmaktadır. Onlarca ıslak pamuklu diye yazan markalarda dikkatlice incelediğimizde bir çocukta yetiştiriyorsak saf su pamuk karışımı yazımı kullanmaktadırlar, biz gerçek organiğin ne olduğunu bilmeyen tüketicileri kandırmak amacıyla yapılmaktadır.

Ama yanlış bir yol izlemektedirler. Asla paketlerin içeriğini okumadan almamalıyız. İçeriklerindeki alkol oranının varlığı, paraben madde ve bunun gibi içindekiler çocuğunuzun poposunu pişik yapmaktadır.

Alacağımız mendillerde en önemli nokta saf su ve organik pamuk içermeli ve de paraben maddesinin olmaması gereklidir. İçeriğinde hiçbir kimyasal sentetik ürün bulunmayan bambudan yapılmış ürünleri tercih etmeliyiz. Organik mendiller içerdikleri doğal özlerle cildin dengesini korumaktadır.

Oluşabilecek cilt reaksiyonlarının önlenmesinde birebir fayda sağlamaktadır. Bileşiminde bulunan özler cilde nemlilik verir. Organik olmayan ıslak mendiller ileride çocuğun erken ergenliğe girebilmesine sebep olur.

Organik mendiller aynı zamanda ciltte oluşabilecek tahrişleri de önlemektedir. Bebeğimizin hassas cildine göre organik mendiller üretimleri olmaktadır. Islak mendil üretilirken doğal selüloz ve pamuktan yapılması gerekir. Hiçbir kimyasal içerik içermeyen bu ürünleri kullandığımızda kesinlikle sağlık problemleri yaşamayız. Sağlığı ön planda tutmak amacımız olsun. İleride ortaya çıkabilecek genetik bozuklukların ortaya çıkmasına sebebiyet vermeyelim.

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git