Home / Beslenme / Organik Beslenerek, Hamilelik İhtimalini Arttırın

Organik Beslenerek, Hamilelik İhtimalini Arttırın

Özellikle hamilelik dönemindeki veya hamileliğe karar verilen süreçteki beslenme düzeninin sağlıklı olması için çiftler organik beslenmeyi hayatlarına dahil etmeye başladı. Elbette sağlıklı beslenmek yalnızca organik beslenme anlamına gelmese de uzmanlar besinlerin büyük oranda organik ürünlerden tercih edilmesinin birçok faydasının olduğunu vurguluyor.

hamile

Sperm Kalitesi Artıyor

Hamilelik öncesinde anne ve baba adaylarının beslenmelerine dikkat etmeye başlaması gerekiyor. Anne için vücudun bebeğe hazırlanması; baba içinse sperm kalitesinin artması açısından bu sürecin doğru değerlendirilmesi gerekiyor.

Besinlerden yeterli miktarda vitamin ve mineral alınması sperm kalitesini büyük ölçüde etkiliyor. Bu sebeple organik sertifikalı ürünlerin tercih edilmesi döllenme ihtimalini arttırıyor.

Anne adaylarında ise hamilelik öncesinde sağlıklı beslenmeye başlamak bebeğin gelişimi için yarar sağlıyor. Hamilelik öncesi ve hamilelik boyunca organik beslenmeye özen göstermek bebeğin hem beyin hem de vücut gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Hormon ve diğer kimyasallardan uzak olan organik besinlerin tüketilmesi anne adayının gerekli vitaminleri alabilmesi açısından önemli rol oynuyor.

Organik Değilse, Mevsiminde Olsun!

Tüm besinleri organik tüketmeye çalışmak pek kolay olmadığı için organik beslenmenin yanında mevsiminde beslenmeye de dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer tüketilecek olan besin organik değilse, mevsim sebze ve meyvelerinden olması tavsiye ediliyoruz.

Hakkında OrganikDunya

Yanıt Yaz

Sayfa Başına Git